Petar Milenković – osvajač srebrne medalje na Svetskom kupu u para powerliftingu

<p><strong>Petar Milenković osvojio je srebrnu medalju na Svetskom kupu </strong><strong>u </strong><strong>para powerliftingu održanom u mađarskom gradu Eger, u periodu od 04.05-07.05. 2017. </strong></p>

<p>Na takmičenju prvo mesto osvojio je aktuelni svetski rekorder, a na trećem mestu bio je osvajač bronzane medalje u Riju, što dovoljno govori o konkurenciji na ovom takmičenju.</p>

<p>Petar je put ovog takmičenja krenuo u nameri da osvoji zlato, ali ga je u tome sprečila povreda koja datira još od nastupa na paraolimpijskim igrama u Riju. Kako bi sprečio nastanak nove povrede, Petar je odustao od trećeg dizanja, a svoj maksimum će svakako pružiti tokom Svetskog prvenstva koje će biti održano u septembru u Meksiku.</p>