Stonoteniska reprezentacija paraolimpijaca Srbije osvojila 12 medalja

<p><strong>Na Svetskom Kupu održanom u rumunskom gradu Kluž, naša stonoteniska paraolimpijska reprezentacija Srbije osvojila je 10 medalja u seniorskoj i 2 u juniorskoj konkurenciji.</strong></p>

<p>Po 2 zlatne osvojili su Borislava Perić Ranković, Mitar Palikuća i Darko Babić. Nada Matić je osvojila srebrnu i zlatnu medalju, kao i Goran Perlić.</p>

<p class="rtejustify">Kod stonoteniserki&nbsp; u klasi T-4 igralo se naše finale u kojem je Borislava Perić Ranković pobedila Nadu Matić 3-0 u setovima, a bronzanu medalju osvojila je Kristina Arančić, koja je u polufinalu poražena od Borislave. Nada Matić je sa 3-2 u setovima pobedila reprezentativku Kine. Mitar Palikuća je osvojio drugi Svetski Kup za redom, posle pobede u finalu od 3-2 u setovima u duelu sa Savanteom iz Francuske. U klasi T-3, prijatno je iznenadio Darko Babić koji je osvojio prvo mesto u pojedinačnoj konkurenciji, on je u finalu pobedio Dirleu iz Rumunije 3-1, a u polufinalu glavnog favorita Poljaka Nalepku 3-2 u setovima. Goran Perlić je bio drugi u klasi T-2 u pojedinačnoj konkurenciji, on je poražen od Paraolimpijskog šampiona iz Francuske, rezultatom 3-1 u setovima, a u ekipnoj konkurenciji sa Borisom Stoiljkovićem je osvojio prvo mesto. Zlato je u ekipnom delu takmičenja u klasi T-4-5 pripalo Borislavi Perić Ranković i Nadi&nbsp; Matić, a srebro je osvojila Kristina Arančić sa italijankom Bruneli. Mitar Palikuća je takođe trijumfovao u ekipnoj konkurenciji u klasi T-5. Mladi Subotičanin Luka Andrašić doprineo je ukupnom rezultatu i u juniorskoj konkurenciji osvojio 2 medalje. Reprezentaciju Srbije su predvodili selektor i trener Zlatko Kesler i treneri Lazar Kurteš i Slađana Krsmanović.</p>